Při fotografování svatby je důležité mít na paměti několik klíčových aspektů, aby byly zachyceny všechny důležité momenty a atmosféra této výjimečné události.

Zde je několik tipů:

 • Příprava a znalost místa
  Seznámení se s místem konání svatby předem umožní lépe naplánovat fotografování a vybrat nejlepší místa pro záběry. Je vhodné přijít na místo o něco dříve, aby bylo možné si vybrat optimální pozice pro fotografování.

 • Výběr správné techniky a objektivů
  Použití vhodných objektivů je klíčové. Širokoúhlé objektivy jsou ideální pro celkové záběry a fotografování v menších prostorách, zatímco teleobjektivy jsou vhodné pro portrétní fotografování a aranžované fotografie. Je také důležité mít objektivy s dobrým světelným výkonem pro práci ve špatných světelných podmínkách.

 • Správné nastavení expozice
  Využití manuálního režimu je ideální, zejména při práci s bleskem v interiéru. Je důležité nastavit expozici tak, aby pozadí bylo správně exponované a blesk správně osvítil popředí. V případě často se měnících světelných podmínek lze využít poloautomatické režimy, jako je priorita clony nebo času.

 • Zachycení klíčových momentů
  Klíčové momenty, jako je výměna prstýnků, první polibek nebo odchod z obřadní místnosti, vyžadují rychlou reakci a připravenost. Je důležité být vždy připraven a mít fotoaparát při ruce.

 • Plánování času pro fotografování
  Vyhrazení dostatečného času pro focení novomanželů a skupinových fotografií je důležité. Je vhodné plánovat alespoň hodinu pro focení samotných novomanželů.

 • Přizpůsobení se okolnostem
  Fotografování svatby vyžaduje schopnost improvizace a přizpůsobení se měnícím se okolnostem. Především venku a při různých částech dne se mohou světelné podmínky rychle měnit.

 • Komunikace a domluva s novomanželi
  Důležitá je také komunikace s novomanželi a pochopení jejich představ a požadavků. Je vhodné se předem domluvit na tom, co přesně chtějí zachytit a jaké mají představy o fotografiích.

Věnujte pozornost těmto aspektům a fotografování svatby se pro vás stane příjemným a tvůrčím zážitkem, který bude přínosem pro všechny zúčastněné.

Informace pro tento článek byly čerpány z webů Milujeme fotografii a Megapixel.